Norėdami pagerbti savo tėvų, protėvių ir kitų artimųjų atminimą, turime reguliariai lankytis ir prižiūrėti jų kapus. Tai yra privalomas ritualas visiems tikintiesiems. Sutvarkyta vieta kapinėse byloja apie pagarbą ir meilę mirusiajam. Naujo kapo priežiūra Po laidotuvių šviežias palaidojimas reikalauja minimalios priežiūros. Svarbiausia yra palaikyti tvarką, stebėti vainikų tvirtinimą vėjuotu oru ir patogiai privažiuoti prie kapo […]

Norėdami pagerbti savo tėvų, protėvių ir kitų artimųjų atminimą, turime reguliariai lankytis ir prižiūrėti jų kapus. Tai yra privalomas ritualas visiems tikintiesiems. Sutvarkyta vieta kapinėse byloja apie pagarbą ir meilę mirusiajam.

Naujo kapo priežiūra

Po laidotuvių šviežias palaidojimas reikalauja minimalios priežiūros. Svarbiausia yra palaikyti tvarką, stebėti vainikų tvirtinimą vėjuotu oru ir patogiai privažiuoti prie kapo taku, pagamintu iš skaldos. Nerekomenduojama uždegti ar palikti atviros liepsnos lempų ar žvakių be priežiūros. Dirbtiniai vainikai gaminami iš polimerų, kuriuose yra degios medžiagos. Liepsna lengvai pasklis ant medinio kryžiaus ir gali pasklisti į gretimus kapus.

Po 40 dienų leidžiama pastatyti nedidelę tvorelę, stalą ir suoliuką. Norėdami tai padaryti, iš anksto nustatoma paminklo konfigūracija, kad būtų tinkamai parinkti ir išdėstyti kraštovaizdžio elementai. Jei planuojate visą kompoziciją padaryti iš sunkaus granito, geriau įrengti laikiną suolą ir stalą iš medžio. Žemę galima uždengti skalda, kad sumažėtų piktžolių skaičius ir būtų patogus privažiavimas esant blogam orui.

Kapų priežiūra Kaune paslaugos – Atliekame vienkartinį valymą, taip pat ir periodine kapų priežiūrą – kartą per ketvirtį per metus ir kartą per pusmetį per metus. Naudojame specialius profesionalius įrankius, kurių dėka kapinių sklypas atrodys tvarkingai, o jame įrengti objektai tarnaus kuo ilgiau.

Pagrindiniai senosios laidojimo vietos valymo etapai.

Kapo valymas – paprasta ir greita procedūra. Kapavietės plotas ne didesnis kaip 5-6 m2, o didžioji dalis teritorijos paslėpta plytelėmis ar skalda. Paprastai valymą atlieka visa šeima. Teisingai paskirstę pareigas, galėsite ją atlikti per 5 minutes.

Tvarkos sutvarkymo laidotuvėse seka:

Šiukšlių kolekcija. Surenkamas mažas kraikas, džiovintos gėlės ir lapai. Smėlis ir purvas nušluojamas, paminklas nušluojamas. Visos atliekos kruopščiai surenkamos į maišus ir išvežamos į sąvartyną.
Ravėti žemę. Išraunamos piktžolės ir išdžiūvusi žolė. Dirvožemis turi būti šiek tiek atlaisvintas.
Augalų sodinimas. Laidojimo vietai papuošti sodinamos žemos gėlės, tokios kaip tulpės, krokai, bijūnai. Jei yra pakankamai vietos, sodinami nedideli medeliai.

Paminklo valymo ypatumai.

Nereikia skubėti įrengti paminklo. Rekomenduojama palaukti, kol žemė nusistovės. Jei iškart po laidotuvių pastatysite antkapinį paminklą, jis pradės plūduriuoti ir skilinėti. Metams po palaidojimo pakanka medinio kryžiaus su ženklu ir nedidele tvorele.

Praėjus metams po laidotuvių organizavimo, įrengiamas antkapinis paminklas. Visos dirbtinės ir natūralios gėlės, vazonai ir vainikai yra iš anksto išvalomi. Jei neturite pakankamai pinigų, galite išlyginti kapo kalnelį ir sumontuoti paprastą metalinį kryžių. Teritorija aplink kapą ir taką gali būti išklota plytelėmis. Paminklo priežiūra priklauso nuo pasirinktos medžiagos. Neteisingai parinkti gaminiai amžinai sugadins antkapio išvaizdą.

Kaip tinkamai prižiūrėti paminklą:

Marmuras. Nenaudokite cheminių valymo priemonių. Marmuriniams memorialams parenkami neutralūs gaminiai. Siekiant padidinti medžiagos stiprumą ir apsaugoti ją nuo drėgmės, plokštės paviršius yra poliruotas.
Granitas. Dėvėjimui atspari ir nepretenzinga medžiaga. Jei ant jo atsiranda įtrūkimų, juos reikia greitai sutaisyti glaistu ir apdoroti vandeniui atspariu preparatu.
Mediena ir geležis. Medžiagos naudojamos laikinam antkapiui statyti. Siekiant padidinti medienos tarnavimo laiką, ji yra lakuojama, o metalas apdorojamas vandeniui atspariais dažais.

Gėlių sodinimas

Kaip tinkamai prižiūrėti kapus Kaune

Jei netrukus paminklo statyti neplanuojama, daugiamečiai augalai sodinami iškart po laidotuvių. Taip pat sodinamos chrizantemos, tulpės, lelijos, astrai, vilkdalgiai, bijūnai ir kt. Kapinėms rinkitės žemai augančius augalus, galinčius suformuoti gyvą kilimą, arba tankiai išdėliokite kekes žiedus. Pagrindinis sodinimo tikslas – sukurti kliūtis piktžolėms augti.

Kai yra galimybė pasodinti medį, parenkama dekoratyvinė, lėtai auganti veislė. Dažniausiai naudojami spygliuočiai, tokie kaip tujos ir kadagiai. Medžių sodinimas derinamas su kapinių administracija.

Kada verta aplankyti kapines?

Yra ypatingos mirusiųjų atminimo pagerbimo dienos. Apsilankyti artimųjų kapus leidžiama bet kada. Apsilankymo metu atkuriama tvarka – naikinamos piktžolės, iššluojamos šiukšlės.

Iš anksto pasiruoškite valymui. Surenkama reikalinga įranga, perkami augalai sodinimui. Jei ši procedūra nepaisoma, mirusiojo artimiesiems lieka kaltės jausmas.

Išvada

Pirmaisiais metais po laidotuvių atliekama minimali kapo priežiūra. Įrengus paminklą ir sutvarkius teritoriją, reikėtų 4-5 kartus per metus atvykti į kapines išvežti šiukšlių, pasodinti naujų augalų, suremontuoti ar pakeisti sulūžusius elementus.

Ankstesnį Postą

Kapų priežiūra ir laidojimo vietos kapinėse tvarkymas

Sekantis

Kas įeina į sodo priežiūra ir tvarkymas paslaugas