Kaip paruošti butą pardavimui ir nuomai? Kiekvienas mes norime, kad būtu galima butą parduoti ar išnuomoti už daugiau pinigų. Kokiais būdais interjeras tampa vizualiai patrauklesnis?

Mes jau daugiau nei ketverius metus ruošiame butus pardavimui ir nuomai senuose gyvenamuose namuose ir butus naujos statybos pastatuose, kuriuos savininkai planuoja parduoti arba išnuomoti. Mes taip pat padedame sutaupyti remontui ir apdailai bei daugiau uždirbti iš investicijų į nekilnojamąjį turtą.

Dauguma investuotojų, pirkdami butus perpardavimui ar nuomai, aktyviai pritraukia remonto ir apdailos specialistus, kad padidintų savo turto vertę.

Ar jums reikia tokių specialistų pagalbos?

Investicijos į būstą gali būti veiksmingos, jei jos suteikia skirtumą tarp buto pirkimo ir jo pardavimo kainos arba, nuomos atveju, suteikia grąžą, bent didesnę nei standartinė banko norma už indėlius. Tai sudėtingas verslas, reikalaujantis kruopštaus planavimo ir atsargumo, ypač investuojant papildomas lėšas į remontą ir apdailą, siekiant padidinti turto likvidumą ir galutinę jo vertę.

Todėl kartais projektas yra kapitalinis atnaujinimas nuo nulio, kartais tiesiog sienų perdažymas ir tekstilės parinkimas arba tik kosmetinis remontas. Visais atvejais veiksmai duoda rezultatų. Butas išnuomojamas arba parduodamas greičiau ir brangiau. Pagrindinis kriterijus – pardavus butą ar jį išnuomojus, renovacija turi ne tik atsipirkti, bet ir atnešti savininkui pajamų.

Butu paruošimas pardavimui ir nuomai, smulkus kosmetinis remontas.

Mes prieš pradėdami smulku kosmetinį remontą apgalvojame išplanavimą, parenkame medžiagas ir baldus, suskaičiuojame visą biudžetą, kad savininkas galėtu apsiskaičiuoti investicijų grąžą. Už kiek realiai jį galima parduoti baigus remontą? Kokį nuomos tarifą galima nustatyti? Idealiu atveju šis darbas turėtų būti atliktas prieš perkant turtą. Nes ne kiekvienas butas galės atpirkti investicijas.

Pigiai suremontuotas butas „kaip pas kaimyną“ gali nepritraukti potencialaus nuomininko ar pirkėjo arba atvirkščiai.

Kam galima ir kur negalima sutaupyti

Butu paruošimas pardavimui ir nuomai, smulkus kosmetinis remontas Kaune

Remontas nuo nulio (visiškas seno pastato išmontavimas arba naujo pastato renovacija be apdailos) paprastai trunka 3-6 mėnesius. Remonto kaina susideda iš projekto kainos ir statybos priežiūros, rangovo paslaugų ir statybinių medžiagų visumos.

Prieš pradedant darbus, atliekamas planavimo etapas (brėžiniai) ir visa medžiagų sąmata.

Norint optimizuoti remonto biudžetą, ypač vykdant paprastus projektus, kuriems nereikia rimtos priežiūros, patartina atsisakyti šios paslaugos ir sutaupyti. Bet kad projektas būtų pelningas, klientas turi įsitraukti pats: pagal sąrašą įsigyti visas medžiagas ir baldus, derėtis dėl pristatymų.

Renovuojant standartinius butus, leidžiama daryti „projektavimo nuodėmes“. Pavyzdžiui, renkantis dažų spalvas nedarant spalvų pavyzdžių, o tiesiog remiantis monitoriumi, taip pat naudojant pasikartojančius baldus skirtinguose projektuose. Šios „klaidos“ neturi didelės įtakos finansiniam rezultatui.

Prieš pateikiant butą į rinką, nesvarbu, po pilnos jo renovacijos ar tik nedidelių patobulinimų, kokybiška fotografija yra labai svarbi. Tai yra kažkas, kur tikrai neturėtumėte sutaupyti. Be to, profesionalios buto fotografavimo paslaugos nėra tokios brangios.

Beveik jokio biudžeto

Jei butas yra geros būklės ir nereikalauja neatidėliotino remonto, norint jį išnuomoti ar perparduoti, dažnai užtenka jį tiesiog kruopščiai išvalyti, atsikratyti nereikalingų daiktų ir pridėti akcentų įsigijus kelis nebrangius ryškius interjero daiktus.

Dažnos klaidos

Pagrindinės klaidos skaičiuojant remonto išlaidas yra susijusios su grubiomis medžiagomis ir statybininkų darbu, kurie ne visada iš anksto paskaičiuoja medžiagų kiekį.

Kitas dažnas klaidingas skaičiavimas yra laikas. Statybininkai negali tiksliai suskaičiuoti darbų laiko arba užsakovui kažkas nutinka ir tada prasideda vėlavimai su medžiagų ar baldų užsakymu ir viskas užsitęsia kelis mėnesius.

„Todėl renovacijos projektui rekomenduoju skirti 1-2 papildomus mėnesius, nes vėluoti visada galima ir dėl rangovo kaltės, ir be jos, ir tiesiog dėl reikalingų medžiagų trūkumo, pavyzdžiui, virtuvės surinkimas gali užtrukti 3 savaites, o ne 1 dieną dėl nekompetentingų surinkėjų ar atskirų dalių defektų“.

Sunkiausia suvaldyti projekto ekonomiją, jei užsakovas staiga nusprendžia likti iš pradžių nuomai įsigytame bute. Prasideda skausmingos plytelių/lovų/grindų dangos variantų paieškos, nes norisi “įdomesnio”, “bet ne balto/mėlyno/marmuro”. Klientas visus sprendimus pradeda bandyti pats, bet pats „aš nieko nesigailiu“ ir nori pasidaryti savo svajonių butą už nuomojamo buto biudžetą.

Trumpos išvados

– Geriau PRIEŠ įsigyjant butus preliminariai paskaičiuoti investicijų grąžą, atsižvelgiant į remontą. Ne kiekvienas butas ir ne kiekviena renovacija galės susigrąžinti investuotus pinigus.
– Buto pagerinimo sąmata turėtų būti kuo detalesnė, iki rankšluosčio ir šakutės.
– Greito pakeitimo atveju turite turėti kelis patikimus statybos ir apdailos rangovus.
– Kokybiška fotografija yra labai svarbi prieš pateikiant butą į rinką

Jei kalbame apie remontą standartiniame nuomojamame būste, neskirkite daug laiko asmeniniams apsilankymams baldų salonuose ir dažų parduotuvėse – imkite standartines serijas ir spalvas.

Ankstesnį Postą

Medžių lapu grėbimas ir išvežimas